Jak pečovat o své nehty

Krásné nehty touží mít snad každá z vás. Stačí k tomu jen trochu času a námahy a tato investice se vám mnohonásobně vrátí v podobě hezkých a upravených rukou.

Co je pravidelně?
·         Pravidelná péče o nehty je pro každého z vás jinak dlouhá. Pokud máte krátké nehty, je dobré je tak jednou týdně zastřihnout. Dlouhé nehty se po týdnu bez pilníčku začínají lámat, proto i oni potřebují minimálně týdenní péči.
·         Aby ale byly vaše nehty pevné a zdravé, je potřeba je každý den podpořit zdravou a vyváženou stravou. Neměly by chybět vitamíny a minerály.
·         Kůže okolo nehtů také potřebuje každodenní péči, proto ji každý večer promažte speciálním olejíčkem nebo alespoň krémem na ruce.

Kdy stíhat nehty?
·         Nejlepší doba pro stíhání nehtů je po teplé koupeli, kdy jsou měkčí a tím pádem méně náchylné k jejich zlomení nebo třepení.

Měkké nehty?
·         Pokud máte měkké nehty, potírejte je speciálními olejíčky na zpevnění. Ty se aplikují každý den. Výsledek je pak patrný po dvou až třech týdnech.

Před lakováním.
·         Aby vám lak na nehtech dlouho vydržel, měly by mít dokonalý a hladký povrch. Proto je vždy před lakováním zbavte předchozích nánosů laku a nečistot. Na odlakování používejte odlakovače bez acetonu, které vaše nehty nevysuší.

Lakujeme.
·         Než začnete nanášet lak, zkuste nejprve nehtovou bázi nebo podkladový lak, který nehty ochrání, vyživuje a zpevní. Zabrání také nechtěnému zažloutlému nádechu vašich nehtů, který zpravidla po lacích zůstává.
·         Poté naneste váš oblíbený lak. Nanášejte vždy dvě vrstvy laku, který aplikujte od středu ke krajům. Více vrstev nedávejte, jinak vám bude hrozit brzké odlupování laku.

Odlakování.
·         Pokud se lak začne odlupovat, je čas myslet na odlakování nehtů. Raději s tím neotálejte, jinak hrozí odlomení celého nehtu nebo jeho části.
·         Vatový tampon s odlakovačem nechte chvilku působit na nehtu. Poté jej přitlačte a lak tak od kořene nehtu jedním tahem stáhněte.
·         Po odlakování je vhodné nehty nalakovat výživným lakem a nechat je tak pár dní odpočinout.