Umíte správně používat pudr?

Pudr je jedním z nejužitečnějších kosmetických produktů, který by neměl chybět v žádné kosmetické taštičce ženy, která dbá o svůj vzhled a ráda se líčí. Pudr nám skvěle poslouží hned v několika případech, zaprvé fixuje podklad a korektor, takže tím zvyšuje odolnost make-upu, zadruhé dokáže dobře omezit lesk v kritických oblastech, jako je čelo, nos a brada. Vybírat byste měla buď z transparentních pudrů, nebo pudrů, které se shodují s barvou podkladu, to znamená ani světlejší ani tmavší. Pokud máte tmavší pleť, budete muset v případě barevného pudru, sáhnout po tmavších odstínech. Další skvělou funkcí pudru je, že pokud zvolíte výraznější nalíčení očí, dokáže pudr na tvářích pochytat líčidla, která budou v průběhu času pozvolna opadávat. Díky pudru krásně splynou okraje tvářenky s okolím, takže váš vzhled bude dokonalý.
pudr na obličej
Který typ pudru si vybrat?
První volba, kterou budete muset provést, je, zda sáhnete po sypkém nebo kompaktním pudru. Sypký pudr je hustší, skvěle Vám pomůže zafixovat make-up. Kompaktní pudr propůjčí vaší pleti lehčí dojem a navíc se dobře přenáší.
·         Transparentní pudr
Průsvitný pudr, který se používá k zafixování líčení, aniž by pleti dodal barvu.
·         Pigmentovaný pudr
Tónovaný pudr musí ladit odstínem podkladu. Nanášejte jej jen zlehka, aby pleť vypadala přirozeně.
·         Minerální pudr
Pudr, který se hodí zejména pro citlivou pokožku. Má velmi málo složek a používá se jako podklad.
·         Pudrový podklad
Je víceúčelový, lze jej použít jako podklad a pudr v jednom. Má hustší konzistenci, proto jej pro lehký vzhled aplikujte mokrou houbičkou.
 kosmetické štětce v taštičce
Jak pudr správně nanášet?
Pokud chcete, aby se Váš obličej neleskl, poklepejte jej labutěnkou s pudrem a pak jej oprašte štětcem na pudr, abyste odstranily jeho přebytky. Pokud chcete dosáhnout lehčího vzhledu, naneste pudr štětcem, lehce jej do pleti vtlačte a ještě jednou přejeďte štětcem. Pokud máte pleť suchou nebo dokonce šupinkovou, spíše se aplikaci pudru vyhněte, nebo alespoň jej nepoužívejte během dne opakovaně. Vhodné je pro Vás využít jej pouze na eliminaci lesku na čele, nose a bradě. Pokud máte naopak pleť mastnou, použijte matující pudr.