Vánoční nákupní mánie online versus kamenné obchody

Jako každý rok téměř veškerou populaci postihne předvánoční nakupování. Je lepší volbou učinit nákupy prostřednictvím e-shopů? V čem naopak jsou lepší vánoční nákupy v kamenných obchodech? Kdy je Black Friday? Proč se vyplatí si poznamenat do diáře a využít této akce?
stejné dárky
 
Vánoční nákupy online neboli prostřednictvím internetu
 
Předností je nákup z pohodlí domova. Neomezený čas při výběru zboží. Nikde žádné potenciální stání ve frontě a zejména prodírání se davem v uličkách mezi regály v obchodě. Vše přináší velkou úsporu nejen času. Nakupovat prostřednictvím e-shopů můžete tak klidně i v nočních hodinách. Někteří již mají své osvědčené e-shopy, kde pravidelně nakupují nejen na Vánoce. Jen v případě nákupu vánočních dárků online je dobré myslet na pořízení s předstihem.
 
Nevýhodou je, že si dárek nemůžete prohlédnout osobně apod. Dále je třeba vědět, že i když doručovací lhůta e-shopu je stanovena v rámci vyřízení do 24 hodin, před Vánocemi se tento interval vždy prodlouží, neboť dopravní společnosti jsou zahlceny a ne vždy se daří stíhat vše v termínu. Rovněž i v případě nákupu vánočních dárků přes internet je vhodný dostatečný časový interval pro možnou výměnu zboží.
 
Podstatnou výhodou a pozitivem nákupu přes internet je možnost nakupvání i v zahraničních e-shopech. Tím tak lze zakoupit zboží, které nemusí být u nás dostupné či naopak je lze takto pořídit mnohem levněji. Jen je zapotřebí pamatovat, že při nákupu prostřednictvím zahraničních e-shopů je sice mnohdy poštovné zdarma, avšak naopak se u vyšší částky platí clo a DPH.
 
Black Friday aneb doprava zdarma
 
Stačí si poznamenat či zapamatovat, že od 13. do 15. listopadu 2017 lze ve vybraných e-shopech nakupovat zboží, kdy nebudete muset platit za dopravu. A to už stojí nejen za zavážení, ale především za využití této akce.
 velký náramek
Nákupy v kamenných obchodech stále mají své stoupence
 
I když by se mohlo zdát, že světu dominuje internet. Nicméně Češi náleží ke skupině, která stále si užívá nákupy v kamenných obchodech. Nejen že lze nakoupit tímto způsobem i na Štědrý den, ale veškeré zboží vidíte a můžete ozkoušet osobně. Mnohdy také díky procházení po obchodech získáte inspiraci a zboží můžete hned i zakoupit. Ne vše co je viděno a dostupné v kamenných obchodech, je reálné zakoupit prostřednictvím internetu.