Druhy mužů v manželství

Randění bývá obvykle příjemné období, zalité sluncem, a romantikou. Mnoho žen si toto období užívá, ale nemohou se dočkat dne, kdy navléknou dlouhé bílé šaty, a u oltáře přísahají věčnou lásku. Proto je pro mnohé z nich šok, když se jejich romantický, a tolik pozorný přítel, změní téměř k nepoznání. Ne snad, že by se ženy po svatbě neměnily, ale tento článek je zaměřen na muže, a tak se podívejme na nejčastější druhy mužů v manželství.

ženich a nevěsta

Vládce

Vládce je obvykle muž, který se řídí heslem: rozděl a panuj! Dle jeho představ je tedy pochopitelné, že se na placení výdajů v domácnosti podílejí oba rovným dílem, ačkoliv on třeba vydělává balík, a žena žije z rodičovského příspěvku. Každý má zkrátka své finance, on platí svoji část, a žena svoji. Se zbytkem nakládají dle svého uvážení. Tudíž žena ze svých pár tisíc musí utratit většinu za společné výdaje, i když muži spousta zbývá. Tak je to přeci spravedlivé, no ne? Pokud by se však žena rozhodla, že si najde brigádu, a trošku si přivydělá, narazí. Mezi její povinnosti se totiž řadí péče o děti, úklid domácnosti, vaření, a samozřejmě obsluha muže. Muž panovník nebude hlídat děti, vždyť on přece vydělává. A tak se právě s tímto mužem žena často ocitá ve slepé uličce, ze které není cesty ven. Alespoň do doby, kdy jdou děti do školky, a ona konečně může nastoupit do práce, a pořádně si přivydělat. I pak ale zůstávají povinnosti okolo dětí a domácnosti na ní. Je to přeci ženská práce, a muž si potřebuje po práci odpočinout. 

muž s banánem

Podpantoflák

Přesným opakem vládce pak bývá podpantoflák. Tento druh muže svoji ženu ctí, a ve všem jí pomáhá. Chápe, jak těžké břímě žena v domácnosti nese, a že si musí chvíli sama odpočinout. Proto jen co dorazí domů z práce, a odevzdá celou výplatu do rukou své chotě, bere do ruky vysavač. Nezapomíná ani zabavit děti, vyžehlit prádlo, a později se starat o manželku, která se vrací z večírku v těžce podroušeném stavu. Takovýto muž obvykle nemívá mnoho přátel, protože se mu všichni smějí, a nikdo jej nebere vážně, obvykle ani jeho žena.

Výherce

Dalším známým druhem manžela je takzvaný výherce. Tento muž v životě obvykle vyhrává. Jeho trofejí je krásná žena, kterou zahrnuje penězi, namísto pozornosti. Krásný dům, krásné děti, o kterých nic neví, a krásné drahé auto, o kterém ví naprosto vše. Tento muž se obvykle objevuje na vrcholku společnosti, nezapomíná si život naplno užívat a rozhazuje peníze, jak se dá. Jakožto manžel je štědrý co se peněz týče, ale tím to asi tak končí. Jako otec očekává od svých dětí jen ty nejlepší výsledky, aniž by o nich cokoliv věděl. 

Milující manžel

No a v závěru nezapomínejme ani na muže typu milující manžel a otec, který se o svoji rodinu stará s láskou, věnuje jí čas, a zajímá se. I těch je mnoho, ačkoliv nejsou tak vidět. Nejspíš totiž nemají potřebu se tolik ukazovat.