Od malého dřevěného zahradního domku

S narozením dětí započnou změny nejen v domě, ale i v uspořádání zahrady. Jak děti rostou, rostou i jejich nároky na způsob trávení volného času. Začíná to zbudováním pískoviště, na kterém si děti vyzkoušejí první stavitelské pokusy. Následuje zavěšení houpaček na vzrostlé stromy, umístění fotbalových branek na improvizované hřiště. A stavba prvního zahradního domku, které se stane nejoblíbenějším místem vašich děti. Ideálním materiálem na jeho výstavbu je dřevo. Materiál, ze kterého vytvoříte nejen obvodové stěny, ale vhodné je i na vnitřní vybavení. Podlahy, postele, odkládací skříňky. Na zastřešení je možné použít klasické střešní krytiny, které zajistí ochranu před deštěm. Děti v něm budou v následujících letech s oblibou trávit celé školní prázdniny. Nejraději i se svými kamarády.

Zahradní domek u bazénu

 

Po zděný altán na konci zahrady

 

Pro setkávání s přáteli či k společnému posezení s celou rodinou nejlépe poslouží zahradní altán. Umístěný do zeleně vaší zahrady. Na jeho výstavbu je možné zvolit dřevo, nebo je možné altán klasicky vystavět z cihel. Využít lze i možnost koupě montované stavby, kterou vám na míru postaví montážní odborníci. Podle jeho předpokládané velikosti je nutné stavbu ohlásit. A vyřídit stavební povolení. Pokud bude plánovaný domek mít zastavěnou plochu menší než dvacet pět metrů čtverečních, povolení není potřeba. Pokud se rozhodnete pro výstavbu zahradního domku svépomocí, nezapomeňte už při přípravě základové desky připravit prostor pro terasu.
Zahradní domek pro děti
Která bude navazovat na obytný prostor. A v letních měsících vytvoří prostor pro posezení i s větší skupinou přátel. Vhodným doplňkem venkovní terasy je její nadstřešení. Použít můžete technické textilie, které jsou určeny především k zastínění před slunečními paprsky. Pokud budete chtít terasu ochránit před deštěm, nejnovějším trendem je lamelové zastínění. Konstrukce je vodotěsná a vydrží nápor jak deště, tak větru. Naklápěním lamel je možné se přizpůsobit počasí a určit, kolik světla má na terasu dopadat.