Dřevo je úžasný materiál!

Ať už se chystáte postavit cokoli, jistě se přitom neobejdete bez dřeva. Hodí se naprosto na všechno, bez ohledu na to, zda budete budovat v interiéru anebo ve venkovním prostředí. Skvěle se opracovává, dlouho vydrží, je cenově dostupné pro všechny. A navíc, jedná se o přírodní materiál, který skvěle zapadne do každého prostředí a nikdy vám neudělá ostudu!vrtačka, kutil
Pokud jde o dřevo, které je na první pohled vidět, možná budete volit dražší a na první pohled líbivější materiál, jako jsou dřeva listnatých stromů – ta jsou tvrdá a krásně vybarvená.
Naopak pokud jde o běžné konstrukce, skvěle si vystačíte i s cenově velice příznivým smrkovým masivem, který vám udělá skvělou službu za bezkonkurenční cenu.
Ovšem i v této oblasti máte z čeho vybírat, ani smrkové dřevo není vždy stejné. Především byste se vždy měli zajímat o to, jak je takové dřevo staré, tedy spíše, zda není příliš čerstvé – především jde o to, jak je vysušené.
Pouze kvalitní a suché dřevo vám na stavbě dobře poslouží. V opačném případě, když na konstrukce použijete čerstvé a nevysušené dřevo, může vám to způsobit nemalé potíže. Při následném sesychání se dřevo bude kroutit a praskat. A právě změna jeho tvaru může postavenou konstrukci narušit, poničit spoje, a snížit trvanlivost a odolnost stavby. Jestliže něco takového nechcete riskovat, tak si v každém případě pořiďte kvalitně vysušené dřevo.
Přesně takové jsou kvh hranoly !
Jejich velkou předností je i to, že jsou povrchově opracované – důkladně ohoblované.dřevo, prkna
Díky tomu, že jsou hranoly kvalitně vysušené, jsou zároveň i tvarově stálé. Nejsou náchylné k houbovým chorobám, ani jiné kazivosti. Jsou lehké, takže se s nimi dobře pracuje a jejich přeprava je levnější.
Navíc, povrchové opracování vám ušetří spoustu námahy, ušetříte materiál a své nástroje, a samozřejmě i prostředky na povrchovou úpravu, neboť natírání opracovaného dřeva spotřebuje méně ošetřujících přípravků.