Originální ruční dárky

Pokud chcete udělat radost originálním dárkem a zároveň nevíte co darovat, je tento článek určen právě vám. Jedlé dárky jsou originální, skvěle vypadají a navíc nezavazí nikde dlouho – rychle se sní.

vaječný likér

Likéry

Likéry jsou skvělou volbou pro dospělé, kteří nejsou abstinenty. Krom velkého množství možností chutí mají výhodu v poměrně rychlé přípravě. Navíc vypadají skvěle, stačí je nalít do hezké lahve a opatřit originální, třeba ručně malovanou etiketou. Domácí likéry se dělají většinou buď ze slazeného kondenzovaného mléka v kombinaci s mlékem a s alkoholem, nebo mají základ ze šlehačky. Šlehačkový základ volte především s hustšími ingrediencemi jako je třeba čokoláda, ze slazeného kondenzovaného mléka klidně můžete udělat třeba domácí karamelový, ořechový nebo vaječný likér.

Tip na konec – pokud chcete, aby se likér dobře odležel, udělejte jej minimálně dva týdny dopředu, nebo napište konzumentovi na etiketu datum výroby, aby se jím mohl řídit.
čokoládové bonbony

Pralinky

Pralinky jsou již trochu náročnější na přípravu, ale o to je výsledek famóznější. Do začátku budete potřebovat především formy na pralinky, štětce, cukrářský sáček se zdobičkou a lednici. Pralinky můžete naplnit buď různými náplněmi, nebo zvolit náplň dle chutí obdarovaného. To záleží na tom, jak moc znáte jeho chutě.

Tip na konec – zabalte pralinky do krásné krabičky, ve které budou pralinky vypadat luxusně, uděláte o to větší dojem.

Marmelády a sirupy

Marmelády a sirupy jsou velice oblíbeným dárkem vyráběným doma. Pokud máte domácí marmelády a sirupy v pěkných sklenicích, pak již máte skoro vyřešeno, stačí přidat domácí etiketu a třeba kousek látky na víčko. Darujte oslavenci sadu vašich marmelád třeba se skleničkou medu a budete mít dárek, který ocení každý.

Tip na konec – zkuste udělat nějaké originální příchutě marmelád, třeba meruňkovou s vanilkou, višňovou s rumem či marmeládu se smrkovými výhonky.