Rovné pravítko

Víte, co je to sinusové pravítko? Já, kdybych tohle nikdy neslyšela, tak mě to ani nenapadlo hledat. Proto jsem se zeptala svého táty, co to znamená sinusové pravítko, protože můj otec celý život pracoval ve firmě, která se zabývá různými nástroji, protože každý řemeslník doma potřebuje různé nástroje. Můj táta je taky takový technik, kdy opravuje například spotřební zboží jako například pračku nebo ledničku anebo pračku. Takže je logické, že otec bude potřebovat velké množství nářadí. A můj otec nakupuje například nářadí na webové stránce i-nastroje.cz. Tam se dozvíte také například to, co je právě zmíněné sinusové pravítko.

Jsou různá pravítka.

A myslela jsem si, že je to něco podobného, https://www.tyden.cz/rubriky/sport/hokej/extraliga/vyborne-nic-podobneho-jsem-nezazil-jasal-smejkal-po-obratu_460727.html jako třeba klasické pravítko, když jsme měli ve škole rýsování. Ovšem ale to jsem se spletla. Je to něco docela jiného. Samozřejmě, že to ale má stejný princip. Musí se s tím měřit tak, aby to bylo všechno rovné. Přesně tak, jak si člověk přeje. Proto jsem si řekla, že sinusové pravítko by měl mít doma asi každý muž. Nevím jak vy, ale já jsem to sinusové pravítko jako žena ještě nikdy nepotřebovala. Zajímám se hlavně o kosmetiku, takže je logické, že při kosmetice asi sinusové pravítko nikdy potřebovat na vodu.

Architektura taky potřebuje pravítko.

Potom jsem se taky ptala svého bratra, který je topenář, jestli někdy používal sinusové pravítko a řekl mi, že při práci s topením ne, ale že jinak když dělal dům, tak potřeboval sinusové pravítko na to, že si potřeboval změřit něco u zdi a taky u podlahy. Sice stále nevím, co to je, ale vím, že to muži při práci potřebují. No, možná někdy jsem ráda, že nejsem muž. Já mám totiž hodně špatnou paměť, takže nevím, jak bych si všechno zapamatovala, co a jak ke všemu patří. Myslím si, že bych si všechno nářadí ani nezapamatovala, tak jsem si řekla, že bych si to asi všechno musela psát na papír jako dítě ve škole. A jestli bych si zapamatovala sinusové pravítko? Nevím, možná ano.