Kam se vydat na dovolenou v zimě?

Teprve nedávno jste se vrátili z dovolené, nebo se na nějakou teprve chystáte a poslední věc, která by vás napadla je chystání zimní dovolené. Jenže teď je právě ten čas něco takového zařídit předtím, než bude pozdě a vše bude zabrané nebo vyprodané. Kam byste se rádi vydali? Do teplých krajů, někam po okolí, nebo využít různé skiareály na lyžování. Dovolená v teplých krajích má tu výhodu, že bude pravděpodobně levnější. Dokonce i na jihu Evropy totiž bude pravděpodobně chladněji než v létě, takže na koupání a radovánky u vody to asi nebude.

sjezdovka

Můžete si samozřejmě koupit letenky někam trochu dál, do rovníkových tropických oblastí, ale to si nemůže dovolit každý. A když už ano, musíte počítat s tím, že se nejedná o hlavní sezónu. Takže hodně resortů může být zavřených stejně tak jako různých turistických oblastí. K tomu ještě nepříjemnosti spojené se změnou počasí asi nemusíme zmiňovat. Takže se mnoho Evropanů spíše uchyluje k dovolené někde v horách. Skiareálů je mnoho. Ať už u nás v Čechách, tak v okolních státech. Záleží jenom jak si vy vyberete. V okolních státech se můžete těšit na pravděpodobně více sněhu ve vyšších nadmořských výškách a na více rozmanitý terén a výběr hor.

běžkař

Nemusíme si namlouvat, že by Česká republika byla v TOP 10 co se hor týče. Přeci jen se ale u nás najde mnoho zajímavých skiareálů, které nabízí v nepřízni počasí i umělý sníh. Skiareál Čenkovice nabízí sjezdovky údajně alpské úrovně. Je zde několik opravdu velkých sjezdovek, které vás dokáží zabavit. Pokud lyžování není to pravé ořechové pro vás, můžete vyzkoušet jiné služby, které tento areál nabízí. Mezi nimi půjčení elektrokol, cyklistika, jízda na horských kárách, krásná místa na turistiku (spíše v teplejších dnech) a tak dále. Takže pro pořádnou porci zábavy ani nemusíte jezdit daleko. Stačí zavítat do Orlických hor.