Kvalitní filtrace vám ušetří stovky korun při údržbě bazénové vody

Jistě nemá cenu zdůrazňovat, že každé koupání s sebou zároveň přináší přirozeně i znečištění bazénové vody. Takže pokud se brzy nechcete koupat v zeleném rybníku anebo každý týden napouštět novou, čistou vodu, což by vás vyšlo poměrně draho, tak nezbývá, než vodu průběžně a efektivně čistit.
Ovšem pokud si k ruce vezmete ty pravé pomocníky, tak to nemusí být nic složitého, co vám nezabere více než několik málo minutek denně.
Když pomineme preventivní opatření, jakými jsou bezesporu přítomnost krycí plachty na bazénu vždy v době, kdy není využíván, a pravidelné sprchování před vstupem do bazénové vody, tak lze klidně říci, že klíčovým prvkem v údržbě každého bazénu je výkonná filtrace.

zeolit

Při výběru vhodné bazénové filtrace byste tak rozhodně neměli šetřit na nesprávném místě, neboť by vás taková nevhodná sleva mohla přijít ve výsledku dost draho. Vybírejte proto jen z opravdu kvalitních výrobků, které budou odpovídat objemu vody ve vaší nádrži. Celý objem vaší nádrže by totiž měl projít filtrací zhruba jedenkrát za pět hodin, a tomu by měl vždy odpovídat výkon čerpadla, které vodu do filtrační jednotky vhání. Pokud jde o samotnou filtrační jednotku, tak ta by měla být vždy vybavena kvalitním filtračním médiem. Zde je možné vybírat ze dvou tradičních materiálů, které vás rozhodně nezklamou.

voda

Prvním z nich je kopaný ostrohranný písek, který je možné sehnat v různých velikostních frakcích, podle toho, co právě vaše filtrace vyžaduje. Druhou možností je využití zeolitu, což je materiál, který se vyznačuje trojrozměrnými krystaly a velice členitou vnitřní strukturou, která je klíčovým prvkem jeho kvalitních filtračních schopností. Proto ho s oblibou využívají také akvaristé a profesionální úpravny vod. Ať už si však vyberete kterýkoli z těchto dvou filtračních materiálů, tak je jisté, že s nimi budete spokojeni.