Žárovka W5W a její využití

Moderní doba vyžaduje i odpovídající typ osvětlení. V čem spočívá efektivita LED osvětlení? LED autožárovky lze použít pro vnitřní osvětlení automobilu. LED žárovky jsou využívány ke zlepšení osvětlení vozidla či jako estetický prvek. Nejčastější uplatnění je však v interiéru automobilu. Pro použití v exteriéru motorových přípojných vozidel nejsou v naší zemi homologovány. Z tohoto důvodu je nelze instalovat jako náhradu klasických žárovek, jestliže chcete svůj vůz využívat na veřejné komunikaci.

 automobil doprava světlo

Patice a nejčastější využití ve vozidle

 

SV 5.5 je osvětlení SPZ, interiérové osvětlení, osvětlení přívěsu, karavanu, lodě, apod. T5 je pro palubní desku. Ba 15S pro blinkry a zadní světla. T10/Ba 9S pro parkovací světla.

 

Životnost LED žárovek

 

Oproti klasické halogenové žárovce vydrží tento typ mnohem více, tj. až padesát tisíc hodin. Typické pro LED žárovky je odolnost vůči otřesům a najdou uplatnění tam, kde je možno se potýkat s problémem frekventovaného praskání žárovek.

 

Osvětlení pro zútulnění interiéru vozu

 

K dostání jsou na trhu taktéž autožárovky vyznačující se odolností vůči nárazům a vibracím. Předností je příjemné a přirozené homogenní světlo, díky kterému tak dokonale vynikne interiér vozu. Inovace produktu mající vysokou světelnou účinnost a perfektní užitné vlastnosti.

 

Dobrou službu prokáže i žárovka W5W, která disponuje dlouhou životností, je odolná taktéž proti nárazům, pozitivní je celkem snadná výměna. V nabídce širokého sortimentu je žárovka W5W k dostání.

palubní deska zobrazení

Parametry a funkce LED autožárovek

 

Funkce CAN-BUS ready zabrání nepravdivé signalizaci prasklé autožárovky řídící jednotkou modernějších automobilů. U světelného toku platí, že čím větší hodnota, tím více bude žárovka svítit. Udáváno v lumenech. Chromatičnost neboli barevná teplota charakterizuje barvu vyzařovaného osvětlení. Hodnota kolem 3000 kelvinů je vnímána jako bílá teplá barva. Naopak s hodnotou okolo 6000 kelvinů je člověkem vnímána coby studená bílá barva.

3.2/5 - (4 votes)