Písková filtrace

Žádný bazén se neobejde bez filtrace, takže ji pečlivě vybírejte, abyste byli naprosto spokojeni. Písková filtrace je i u větších bazénů dobrou volbou.

Písková filtrace

Výběr správné

Dříve se používala dost kartušová filtrace, ovšem pokud máte trochu větší bazén a chcete mít kvalitní vodu, tak na ni raději zapomeňte, protože nedosahuje tak dobrých výsledků. Nejlepším řešením je písková filtrace, jenž přefiltruje i malé částečky, což se možná nezdá, ovšem i ty můžou napáchat spoustu škod. Celý proces je založen na tom, že se voda filtruje přes speciální písek, což je právě látka, jenž zachytí veškeré nečistoty.

bazénová filtrace

Je zapotřebí si i spočítat jaký výkon potřebujete, abyste zbytečně neutráceli, ale na druhou stranu se voda přes sezónu stihla přefiltrovat i několikrát za den, protože jedině tak společně s chemií budete mít naprosto čirou vodu. Jednotlivé zařízení mají i uvedeno do jaké velikosti bazénu jsou určeny, takže Vy nebudete muset nic počítat. Za pomocí všech uvedených parametrů si velice snadno vyberete, takže filtrace bude fungovat na jedničku a vydrží spousty sezón bez problémů.

Údržba

Přeci jen se jedná o zařízení, kterým prochází spousta nepořádku, a proto se o něj musíme i adekvátně starat, aby se špína nedostávala do vody a následně kolovala v celém objektu. Jednou za čas je zapotřebí vyměnit i písek do filtrace Chlorito.cz, protože ten ve filtraci nevydrží na věky. Písek do filtrace dosahuje výborné kvality, přičemž zakoupíte veliké balení za výhodnou cenu, takže jeho výměna Vás vyjde nejvýše na pár stovek. V sortimentu naleznete několik zrnitostí, protože každá filtrace má své specifika, jenž musíte pro správné fungování dodržovat. Jestliže budete mít filtraci rozdělenou, tak je zapotřebí ji kompletně zkontrolovat a vyčistit.

otisk v písku

Samozřejmě před čištěním je nutné vyndat veškerý starý písek. Ten na konci vyměníte za nový a následně už můžete filtraci zpátky složit a zapojit. Je dobré se řídit radami výrobce, protože rak dosáhnete nejlepšího fungování klimatizace, jenž bude dlouhodobé, takže pravidelný servis opravdu dodržujte.