Když nebe je jediné omezení, které máme

Pokud patříte k těm šťastnějším, kdo se nepotýká s žádnými pohybovými omezeními, těžko si pravděpodobně umíte představit, co to znamená nějaké pohybové omezení mít. Lidé s handicapem pohybového ústrojí jsou znevýhodněni bohužel v mnoha směrech běžného života a často se bez pomoci ostatních ani neobejdou.

couple-3790756_960_720

Ještě donedávna existovaly vozíky pouze mechanické, které museli ošetřovatelé nebo rodinní příslušníci tlačit, aby se lidé na vozíku vůbec někam dostali. Bylo třeba fyzické zdatnosti jak toho, kdo vozík tlačil, tak toho, kdo vozík užíval. Často se bohužel ještě dnes setkáváme se situací, že si uživatel vozíku, nebo rodina uživatele nemůže drahé elektrické vozíky pořídit a pro všechny výše zmíněné může být každá vycházka pomyslným trnem v patě.

Naštěstí však existují dnes poskytovatelé a sponzoři elektrických invalidních vozíků, kteří se postarali o to, že i pohodlný, motorem poháněný vozík je možné za dobrou cenu pořídit. Invalidní vozík elektrický usnadňuje pohyb dětem, dospělým či seniorům s omezenou pohyblivostí a zprostředkovává tak efektivnější využití, kdy nedojde k tomu, že se vysílí jak uživatel, tak pečovatel po pár metrech vycházky. Lze si přitom vybrat takový invalidní vozík, který bude opravdu vyhovovat potřebám uživatele. Opěrky lze výškově či úhlově nastavit, lze pořídit skladovací koš a sám vozík lze za ne příliš vysoký příplatek vybrat skládací. Vozíky jsou přitom vhodné jak do interiérů, tak do exteriérů a splňují přitom potřeby těch uživatelů, kteří vyžadují speciální naplnění jejich potřeb.

mobility-scooter-1372965_960_720

Invalidní vozík je vskutku pomůcka, která lidem s omezeným pohybem změní život k lepšímu, pokud je její výběr správný a nastavený potřebám těch, na kterých nám záleží. Neváhejte tedy, a navštivte stránky vozikyprozivot.cz, kde vám s výběrem moc rádi pomůžou, pokud si nejste jisti, který vozík vybrat.