Šance získat úvěr na poměrně velká

Má to samozřejmě své pro a proti jako každý úvěr. Musí vám být méně než 36 let a ještě se musíte starat o dítko předškolního věku a to do 6 let. Pokud na začátek splňujete tyto podmínky, pak by vás mohly zajímat další podrobnosti, které stát nabízí. Úvěr se jmenuje Státní fond rozvoje bydlení. Jeho výše je omezena na 600 000 a samozřejmě je tu ještě další podmínka, že nemovitost musí mít svojí hodnotu.
peníze na projektu.jpg
Tudíž by měla mít nejméně jednou tak vyšší prodejní cenu. Bohužel ani peníze se nedají zapůjčit, pokud je nemovitost vázaná jiným zástavním právem. Tato částka nebo celkově pomoc se ale výborně hodí na koupi od rodiny nebo známých, kde nic nebude bránit zástavě domku nebo pozemku a pak také pokud je nutná rekonstrukce nebo oprava, na kterou rodina finančně nedosáhne.
tužky a peníze.jpg
Co potřebujete vědět k získání úvěru
1.       Žádost – že vás to nepřekvapilo? Proč také, ta musí být snad u všech půjček a úvěrů. Opět jak jsme zvyklí, tak musí obsahovat výši příjmů nebo bezdlužnost státu na zdravotním a sociálním pojištění. Než se taková žádost schválí, tak se musíte obrnit trpělivostí, je to v řádu několika týdnů.
2.       Úvěr se musí dobře zajistit – a to hned několika možnými způsoby. Zástavním právem k pozemku a budované nemovitosti, vinkulací pojistného z pojištění konkrétní nemovitosti, možná je i dohoda o ručení s jedním ručitelem.
3.       Úroková sazba – je poměrně nízká a odvíjí se od referenční sazby Evropské unie. Fixační doba je stanovena na 5 let a splácet byste úvěr měli celkově 15 let. Správa a vedení úvěru by měly být bez poplatků a samozřejmě by měla fungovat i pomoc nebo konzultace, pokud si nebudete vědět rady nebo budete potřebovat získat nějaké informace.
4.       Podmínky – nejen věkové omezení, ale také vás může zaskočit nemovitost, která se nachází bohužel v záplavové oblasti. Tady je bohužel stopka a úvěr nelze získat. Pokud se nacházíte mimo záplavovou oblast, je nutno počítat s podepsanou budoucí kupní smlouvou, která se musí doložit již se žádostí ke schválení.
5.       Neschopnost splácet – to co se na počátku zdá jako jednoduchá záležitost, se může v průběhu let změnit. Nikdo totiž neví, co ho může potkat. Nehoda, nemoc, ztráta zaměstnání a podobné nepříjemné situace pak ovlivní schopnost platby. Samozřejmě je třeba jednat ihned, zkrátka to může ovlivnit vaši bonitu. Přerušit platbu lze až na 2 roky nebo prodloužit splácení až na 21 let.
6.       Předčasné splacení – dobrá zpráva, je bez jakýchkoliv sankcí, takže se z úvěru můžete vyplatit kdykoliv to bude možné po fixační době.