Těžíme Litecoiny

Jistě se teď ptáte, proč se vám více vyplatí těžba Litecoinů než těžba Bitecoinů. Jednoduše řečeno v poslední době bitecoiny ztrácí na popularitě a jejich těžba je poměrně neefektivní. Na řadu přichází další kryptoměny, které mají šanci uspět.
Těžba Litecoinů je tedy podobná těžbě bitecoinů. Fungují na stejném principu kromě algoritmu. Bitcoiny používají algoritmus SHA – 256, kdežto u litecoinu je to jiné. V tomto případě totiž funguje jiný algoritmus a jedná se o Scrypt. Proto také často zařízení pro těžbu této virtuální měny, můžete najít pod názvem Scrypt miner. Zařízení je podobné běžnému PC, ale je určené speciálně k těžbě této kryptoměny. Celé zařízení se nazývá LTC miner. Většinou bývá dodáváno jako jeden celek. Nemusíte tedy doma skládat vlastnoručně jeho součásti, ale pořídíte si ho už v kompletní verzi, takže jej stačí nainstalovat a můžete okamžitě těžit.

technologie

  • Jakmile budete mít kvalitní zařízení, bude litecoin mining velice jednoduchý.
  • Může vás odradit jen jediné a to je vysoká cena za celé zařízení. Jenomže pokud chcete těžit, musíte něco obětovat, a právě litecoin má svou budoucnost.
  • Jestli se ptáte, jestli se vám těžba vůbec vyplatí, můžete si vyzkoušet propočítat výnos pomocí Litecoin kalkulačky. Tento kalkulátor vám zodpoví vaše otázky, tedy jestli je těžba výhodná, vyčíslí vám základní sumy a podle toho si sami můžete určit, jestli do toho půjdete nebo jestli je to jen ztráta času a peněz. V každém případě takovýto nástroj používají i těžaři, kteří již litecoiny těží a potřebují zjistit, jestli stále efektivně a jestli se jim to pořád vyplácí nebo už mají něco změnit.

platba

Společně rychleji a efektivněji

Takzvaný pool se používá pro rychlejší a efektivnější těžbu Litecoinů. Jakmile jste napojeni na další zařízení, máte výhodu, protože těžíte rychleji. Pool znamená jakousi centrálu či uskupení dalších strojů, které se někde nachází a věnují se právě jenom jedné práci a to těžbě. To je celý jejich úkol. Jakmile se připojíte do poolu, máte vyšší šanci na úspěch, proto jsou pooly velice populární a vyhledávají je snad všichni těžaři. Výsledek se totiž rozpočítává podle toho, jakým přídělem zařízení přispělo. Takže jde o poctivé dělení výnosu.