V každém z nás je skrytý mlsoun

Můžeme se snažit žít a jíst zdravě, ale přiznejme si, že každý člověk je mlsoun a tzv. na něčem ujíždí. Třeba na čokoládě, bonbónech, oříšcích, ale i slaných a pikantních dobrotách jako brambůrky, hranolky nebo chipsy. Už jste slyšeli, že by se někdo přejedl zeleninou? Já teda ne. Závislost na sladkém se bohužel rychle podepíše na naší postavě. Pokud chceme mít svoji váhu pod kontrolou, měli bychom jíst všeho s mírou. Protože nejlíp známe sami sebe, přiznejme si, že málokdo z nás by dokázal být celoživotně bez sladkostí.

bonboniera

Jedna z nejhorších věcí, co můžete udělat, je říct si, že ode dneška přestaneme mlsat. Už dopředu všichni víme, že to nedodržíme a při první příležitosti vybílíme skrýše, nebo vykoupíme regál sladkostí v obchodě. Lepší variantou je dopřát si občas nějakou dobrotu a pořádně si ji vychutnat. Ideálně si ji dát jako odměnu po nějakém cvičení, nebo alespoň po svižné procházce na čerstvém vzduchu. Máte rádi míchání sladké a slané chutě? Nebo máte rádi ostré wasabi? Výrobci se snaží zkombinovat nejrůznější chutě a věřte, že každý výrobek si najde svého kupce. Lidem je totiž vrozená zvědavost a proto uvidí-li oříšky v těstíčku, budou je chtít ochutnat.

ořechy v těstíčku

Zkoušeli jste někdy grilovaný sýr oštěpok s brusinkovou marmeládou? Neskutečná dobrota. Od malička jsme vychováváni, že sladkost je za odměnu. Tohle bychom měli dodržovat i v pozdějším věku. Najdeme-li náhradu těch opravdu nezdravých pochutin, určitě tím prospějeme našemu tělu a zdraví, ale máme-li potřebu si jednou za čas něco nezdravého dopřát, neměli bychom si to odpírat. Někdy se dá mlsání vyřešit kompromisem a můžeme mlsat zdravě. Oříšky, zeleninové chipsy, kvalitní hořká čokoláda, možnosti tu jsou, jen je třeba je hledat a najít ty opravdu kvalitní obchody. Neodpírejte si občas nějakou sladkost. Určitě si ji zasloužíte.