Fulltone OCD V2

Kdo někdy hrál na elektrickou kytaru ví, že její neupravený zvuk je velmi podobný kytaře akustické a k tomu, aby hra měla něco do sebe, jsou neodmyslitelně potřeba kytarové pedály. Kytarový pedál dodá hře nový rozměr, doplní ji, aby působila originálněji a zajímavě. Jedná se o krabičku, která se zapojuje mezi kytaru a zesilovač nebo kytarové kombo. Existuje ale celá řada různých druhů kytarových pedálů, které se dále ještě mohou dělit. Proto není jednoduché si vybrat, ale každý kytarista upřednostňuje jiný efekt, takže si také můžete vybrat to, co Vás bude nejvíce lákat.

Fulltone OCD V2

Mezi nejpoužívanější kytarové efekty patří overdrive a distortion. Overdrive byl masivně využíván v 60. letech. Ty simulují přebuzení lampového zesilovače, což dodá kytaře typický drsný a nakřáplý hlas. Distortion je vlastně zkreslení ještě na vyšší úrovni. Obvykle jej najdete v metalových žánrech, protože je ještě agresivnější než overdrive. Dalším typem jsou ekvalizéry, které jsou schopné zesílit nebo naopak zeslabit určité frekvence, jako jsou basy, středy a výšky. Jedním z nejstarších efektů je Tremolo. Často bývá už zabudován do přístrojů a tento dokáže opakovaně zesilovat a zeslabovat signál, takže ve výsledku na Vás zvuk působí jako by se houpal.

kytarový pedál

Dále nejdete efekt Reverb, který může být také součástí kytaru už od výrobce. Tento pedál simuluje ozvěnu různých prostor, proto můžete mít pocit, že hrajete ve velké hale, v pokoji nebo třeba v jeskyni. V nabídce existuje také mnoho dalších pedálů s dalšími efekty, které Vám mohou pomoci při hře na kytaru. Mnohé z nich jsou k dostání na těchto stránkách. Pedály zde v prodeji jsou ty z nejkvalitnějších. Dobrým příkladem je Fulltone OCD V2. Jedná se o pedál typu overdrive, který je vylepšený o nový obvod s přepínáním True Bypass a jejich patentem Enhanced Bypass (vylepšený bypass). Je to ručně vyrobený produkt americké firmy s váhou 480 g a spotřebou 8 mA.