Vztahy po rozvodu

Láska nemá vždy ten nejšťastnější konec. Pokud se i vám stalo, že se váš dlouholetý vztah, který jste zpečetili manželstvím rozpadl, jistě uznáte, že jste jasným příkladem toho, že se lásce ne vždy daří.
Bez ohledu na to, že se rozvádíte nebo máte už rozvod „úspěšně“ za sebou, nemyslete si, že ním to zcela končí. Je důležité udržet dobrý vztah s partnerem i po rozvodu, obzvláště v případě, když vám z vašeho ztroskotaného vztahu zůstaly alespoň děti.
rozhádaný pár

Naučte se spolu vycházet, nemáte co ztratit

Ať už bylo důvodem rozvodu cokoliv, teď už máte vaši nejtěžší fází za sebou a neměli byste mít potřebu – vzájemně se nenávidět. Partnera, se kterým jste žily dlouhé roky ve svazku manželství znáte jako své boty, rovněž jako jeho nedostatky a vlastnosti, které vám na něm nebyly sympatické. Teď je však čas na to, abyste neprojevovaly vůči němu negativní postoj a ani city a vycházeli spolu jako lidi, kteří se jednou nesmírně milovali a respektovali.
Nemáte co ztratit tím, že s ním budete udržovat dobrý vztah. Nemusíte být v kontaktu den co den, ale v případě, že máte ze vztahu děti, je nevyhnutelné, abyste začali mezi sebou mluvit s přístupem, který bude dospělý a tolerantní.
žena u svíček

Nedělejte si ze života peklo

Abyste mohly úspěšně prohlásit, že kapitolu rozvodu máte za sebou a už vás k vašemu partnerovi nevážou žádné závazky a povinnosti, musíte si dopřát dostatek volnosti a vyvarovat se možným výčitkám. Jestli dospějete do stádia, kdy budete mít touhu – dělat si „naschvály“, pravděpodobně se budete trápit ještě několik let a tato životní etapa se vám nikdy neuzavře.
Nezáleží na tom, co všechno vám vadí a do jaké míry máte na vašeho bývalého partnera vztek, naučte se žít s pocitem, že je to už za vámi a pokusit se o nový životní start, kterého už nebude váš ex součástí.
I díky tomu pochopíte, jak je důležité prožívat svobodu, která je tolik vzácná a poučit se z chyb, kterých jste se ve vztahu dopustily a díky nim mohly jít v životě dál.