Křehké nebo odolné?

Dovedete si představit, že by ve vašem bytě nebo domě nebyly okna? Že bychom neznali sklo a tím pádem bychom neměli průhledný a zároveň izolační materiál, ze kterého jsou okna vyrobená? Je to docela děsivá představa, protože i když existují nejrůznější plasty, např. plexisklo, které ale čirosti skla nedosahují. Když se řekne sklo, mnohým se vybaví, že je to velmi křehká věc, kterou lze snadno rozbít, ale to není až tak docela pravda. Existují tvrzená skla, která mají mnohem větší pevnost a pak jsou tu vícevrstvá skla, přes která se díváte třeba při jízdě vlakem nebo jakýmkoliv jiným dopravním prostředkem.

skleněné zábradlí

Jenže onu křehkost skla v sobě máme tak nějak zakódovanou a proto by vás ani nenapadlo, že skleněné může být třeba zábradlí, které nás má ochraňovat před pádem. Ale byli jste už na vyhlídce, která měla úmyslně prosklenou podlahu, abyste viděli tu hloubku pod sebou? Nebo jste šli po skleněném mostě? Tady musí sklo vydržet mnohonásobně vyšší zátěž, než sklo na zábradlí. Skleněné zábradlí bude v domě vypadat velice esteticky a svou průhledností nebude opticky zmenšovat prostor v domě. Navíc budete vždy vědět, co se na schodišti děje a pokud se po něm začne šplhat vaše batole, můžete rychle zasáhnout.

skleněné zábradlí

Skleněné zábradlí nebude pochopitelně jen ze skla, bude mít pevné kovové sloupky a sklo bude jen jako výplň, ale můžete si pořídit i skleněné schodišťové stupně, jak jsme říkali, po skleněné podlaze se dá běžně chodit a nemusíte se bát ani když vám na ni něco upadne. Sklo odolá i silným nárazům. Skleněné zábradlí a schodiště bude velice elegantní a každou návštěvu jistě zaujme na první pohled. Když se podíváte na stránky firmy KMKdesign, můžete se nechat inspirovat již provedenými zakázkami. Uvidíte, jak příjemné na pohled může skleněné zábradlí a schodiště být. Sklo vůbec nemusí být křehké, budete ohromeni jeho nosností.