Billie Eilish – hlas současné generace

20. srpna 2019 se v Praze v O2 aréně odehrál koncert v současnosti jedné z nejvýraznějších zpěvaček. Jde o teprve sedmnáctiletou dívku, známou pod jménem Billie Eilish. Již ve chvíli, kdy bylo oznámeno, že v ČR vystoupí, došlo k davovému šílenství. Lístky byly vyprodány během čtyř minut, a tak byla akce přesunuta do O2 arény, která u nás disponuje jedním z největších prostorů. Koncert byl velkolepý, diváci nenechali Billie ani na chvíli vydechnout a nenechali si ujít příležitost k zpěvu v žádné písni. Šlo o divoký večírek tisíce mladých lidí a zazněly zpěvaččiny největší hity. Od písní Bad Guy a Bury a Friend přes When the Party’s Over.
mikrofon na podiu
Tato mladá dívka se stala mluvčím současné mladé generace. Její písně jsou snadno rozeznatelné. Mají velmi moderní a originální zvuk. Zároveň se však lehce utápí v melancholii. Texty se nezabývají nijak veselými tématy. Sama Billie se nebojí přiznat své problémy, které jsou tak podobné těm, kterými trpí její vrstevníci a starší generace jimi opovrhují. V podobném stylu se odehrávají i klipy k jejím písničkám. Moderní, depresivní, místy až psychedelické.
lidé na koncertu
Nebojí se ani přiznat, co ji na společnosti nejvíce rozčiluje. Je typická například i svým vzhledem, který s tím souvisí. Nebere si servítky, střídá barvy vlasů, ale nejtypičtější pro ni je to, že nosí velmi volné oblečení. Prohlásila totiž, že nechce, aby byla posuzovaná její postava. Je jedno, zda je hubená nebo tlustá. Prostě je to ona a nechce, aby kdokoliv věděl, jak její tělo vypadá.
konfety ve tmě
Tato dívka pobláznila svět. Přitom její největší hit vznikl v její pokojíčku a začíná zvukem vydávaných rovnátek. Nebojí se vypustit do světa své problémy a strachy. Ukazuje mladým, že v „tom“ nejsou sami. Těžko říct, jak dlouho se tato dívka s excentrickým vzhledem udrží na výsluní, zatím to ale vypadá tak, že se zrodila obrovská hvězda ve světě neobvyklé pop music a začínají jí propadat i různé celebrity.