Kolik zbytečností doma najdete?

Jako zkušení rodiče dobře víte, že se ve vaší domácnosti najde nespočet “krámů“, které v ní jenom vadí a práší se na nich. Je to proto, protože v době, kdy z vás ještě byli začátečníci a o dětech jste si teprve četli, jste měli potřebu pořizovat vše, co by se mohlo hodit. A po narození dětí se toho příliš nezměnilo, protože i s marnivostí – přichází nepořádek.
stará tříkolka

Výbavička pro miminko, se kterou jste to přepískli

Nepochybně jste po objevení dvou čárek na těhotenském testu, zasedli k počítači a poctivě hledali všechny potřebné informace nejen o miminku, ale i o tom, co všechno k přežití potřebuje. Zdálo se vám to jako nespočet věcí, na které snad nikdy nenašetříte? Měli jste pravdu, částky to byly nevyčíslitelné a polovinu věcí jste nejenže nevyužili, ale ani nevytáhli z krabic.
Malé miminko toho vůbec nepotřebuje moc a k tomu, aby bylo spokojené by se dal seznam, který běžně najdete na internetových stránkách, zkrátit minimálně o polovinu. A možná i o větší! Co však dělat se zbytkem věcí, které nemá cenu doma skladovat a víte, že jich zcela jistě nevyužijete?
•       Budete se muset odhodlat k tomu, prodat je. A to značně pod cenou. V lepším případě jich můžete podarovat někomu, kdo je momentálně v očekávání a takovou pomoc mile rád uvítá.
thomas a přátelé

Hromada a hromada hraček

Kolik hraček se koupí jednomu dítěti v průběhu jeho dětství, nelze ani spočítat. A když těch dětí máte několik, teprve pak se z toho stává jízda, v podobě nekonečně zdlouhavého uklízení, třídění a hledání jedné konkrétní hračky, když ji vaše dítě akutně potřebuje.
Opravdu vaše děti potřebují všechny hračky z hračkářství, se kterými si ovšem absolutně nehrají?Odpověď na tuto otázku zřejmě znáte.
•       Abyste se však doma mohli kam pohnout a dětský pokojíček nevypadal jako velké skladiště, musíte udělat razantní krok, jakým je třídění hraček. Vše, co nepotřebujete a vaše děti si s tím už nejméně rok nehrají, dejte do krabice a tu pak darujte, prodejte nebo odložte pro případ, že se budou hodit někomu, kdo ji využije.
Jelikož stojí hračky nemalé množství peněz, byla by škoda se jich zbavit nadobro, protože nikdy nevíte, kdo ve vašem okolí otěhotní a jejich využití ocení a bude za nich vděční.