Pomůže nám insolvence?

Dostali jste se do složité finanční situace, kdy vám dluhy přerůstají přes hlavu? Bojíte se exekutorů, případně různý inkasních agentur? Člověk se může dostat do problému ne vlastním přičiněním. Klasickým příkladem je dlouhodobá nemoc, kdy se příjem najednou sníží a pokud je člověk ještě sám, tak zjistí, že nemá možnost dostát svým finančním závazkům a splácet splátky. V tomto případě je dobrou variantou začít uvažovat nad insolvencí. Samozřejmě, že i tento způsob má svá pravidla, která se člověk dočte na internetu. Rozhodně doporučuji si najít pomoc nějaké poradny, jelikož návrh na insolvenci musí podat nějaký advokát.

 Muž a prázdné kapsy

Insolvence vám v případě schválení soudem může velice pomoci. Většinou se určí nějaká částka, kterou je potřeba měsíčně splácet. Hodně záleží na vašich příjmech. Pozor na to, jestli máte tzv. přednostní pohledávky, zde se může stát, že budete mít ještě větší částku, kterou je potřeba platit. V částce je zahrnuta i odměna správci, kterého vám určí soud. Pokud se rozhodnete k tomuto kroku, je potřeba počítat s tím, že insolvence je na 5 let. V tomto období budete každého zhruba čtvrt roku muset přiznávat veškeré své příjmy. Správce se bude starat o to, aby v určitém poměru, který stanoví soud.

 Konkurs na kostičkách a modrém pozadí

Důležité je, ať všechny svoje příjmy uvádíte a přiznáváte. Pokud by soud přišel na to, že nějakou podmínku, která je stanovena, tak se vystavujete velkému nebezpečí, že vám bude insolvence ihned ukončena. Proto je potřeba si na to opravdu dávat pozor a nepočítat s tím, že na to nikdo nepřijde. Nicméně je insolvence opravdu dobrou volbou, jelikož vám pomůže a ochrání před věřiteli.
Značka s nápisem Insolvenz
Jen je potřeba počítat s pravidly jsou stanoveny. O všech podrobnostech vás informuje určený správce. Nebojte se na cokoli zeptat. Jedna věc je k tomu ale potřeba, musíte mít nějaký zdroj příjmu, jedna z podmínek totiž je, že musíte splatit alespoň 30 % svých dluhů. Vzhledem k tomuto požadavku je potřeba mít zajištěný, pokud možno trvalý příjem. Pokud jste ve složité situace a nevidíte jiné východisko, tak se nebojte a využijte této možnosti.