S ubytováním v Lednici za historií, kulturou a sportem

Lednicko-valtický areál je významná historická památka, zapsaná na seznam kulturního dědictví UNESCO. Proudí sem statisíce návštěvníků každý rok, aby si prohlédly zámek Lednice s obřím skleníkem a romantické stavby, jako je Minaret, kolonáda na Reistně, Apollónův chrám a další, a zároveň si s ubytováním Lednice a okolí https://lednice.galant.cz/ nenechali ujít příležitost k ochutnávce vinařských produktů.

Tamní krajina však také umožňuje volný pohyb, rekreační sportování a pohybové aktivity, s nimiž posílíme imunitní systém, což je nesmírně důležité nejen v dnešní době, kdy se veškeré dění točí kolem jediného drobného organismu s názvem Covid-19.

zámek Lednice

Cyklostezky

Víte, že cyklistika je národním sportem, a že má značný význam pro naše zdraví? Tedy především cykloturistika v rekreační podobě, která příznivě ovlivňuje nejen fyzickou kondici, ale především psychiku. Lednicko-valtický areál je protkán značenými trasami pro cyklisty, tak toho využijte ve svůj prospěch. Krajina není příliš kopcovitá a tak si tu na své přijdou i méně zdatní cyklisté.

Naučná stezka bosou nohou

Nedaleko Valtic je již téměř deset let v provozu pět kilometrů dlouhá stezka, která vám může přinést nevšední zážitky, ale především významně posílit zdraví. Jde o přirozenou reflexní terapii, kdy můžete celou trasu nebo její část projít naboso po různém typu povrchu, např. po oblázcích, šiškách, smrkové kůře nebo v písečných dunách. Dříve lidé chodili bosi mnohem více, tím masírovali reflexní plošky na chodidlech a my se o tuto proceduru zbytečně ochuzujeme obouváním do obuvi.

chůze naboso

Plavecký bazén v Břeclavi

Břeclavsko patří k nejteplejším regionům v Česku, je zde také nejdelší sluneční svit, což v letních měsících umožňuje zrání vinné révy, ale také zahřívání vodních ploch. Ty samozřejmě lákají ke koupání, a toho můžete využít buď na pláži v rekreační oblasti Pasohlávky u novomlýnské nádrže, anebo na koupališti přímo v Břeclavi. Jde o příjemné prostředí lesoparku se dvěma bazény. Ten větší padesátimetrový doplňuje tobogán a dlouhá skluzavka, ten menší i s brouzdalištěm je vhodný spíše pro maminky s dětmi.